Bu formu göndermeden önce Gizlilik Politikası'nı okuduğunuzu ve kişisel verilerinizin sizinle iletişim kurulması için kullanılmasını kabul ediyor musunuz?

Kabul ediyorum

 

Randevu Alın

Formu doldurarak randevu talebi yapabilirsiniz. Sizleri en kısa sürede arayarak, randevu tarihinizi teyit ediyor olacağız.

Dilerseniz randevu almak için bizi arayabilirsiniz:
(0312) 447 12 03
(0532) 557 12 03

Dilerseniz randevu almak için e-posta gönderebilirsiniz:
gurdil@gmail.com

Yaşam Değişikliklerine Uyum Konusunda Danışmanlık

Doktor: Dr. Gökce Gürdil Brinici

Seans Süresi: 50 dakika

Bazen yenilikler oldukça stres verici olabilir. Olumlu bile olsalar, yaşam değişiklikleri beraberinde bilinmezlikleri getirdiğinden her zaman için stres yaratabilir.

Örneğin yeni bir yere taşınma, okulda bir üst sınıfa geçme, işte terfi alma, evlenme, çocuk sahibi olma gibi heyecan ve mutluluk verici yaşantılar kişide bazen kaygı ve huzursuzluk yaratabilir. Bunun nedeni belirsizliğin doğal olarak kişiyi kaygılandırıyor olmasıdır.

Kişi bulunduğu konumda mutsuz ve doyumsuz bile olsa tanıdığı, bildiği durumunu sürdürmek daha güvenli hissettirebilir. Bu nedenle yaşam değişimlerine uyum sağlamak bazen birey için oldukça zor olabilir. Özellikle de bu değişimler olumsuz nitelikteyse uyum sağlamak çok daha güç olabilir. Kişinin yaşamındaki kayıplar ve engellenmeler bazen kabullenilmesi çok zor yaşantılar olabilir.

Bu yaşantıların yarattığı tüm olumsuz duyguların derinlemesine bir şekilde fark edilmesi ve uyum sürecinin kolaylaştırılması için gereken yeni donanımların geliştirilmesi konusunda danışmanlık süreci bireye önemli yardımlar sağlayabilir.

Böylece yaşam değişikliklerine uyum sağlama konusunda güçlükler yaşayan birey, geride bıraktıklarının üzüntüsü ve gelecekte kendini bekleyenlerin kaygısı üzerinde farkındalık geliştirebilir, yeni yaşantılarla başa çıkabilmek için geliştirmeye ihtiyaç duyduğu özellikleri konusunda çalışabilir.

Anka Danışmanlık
Dr. Gökce Gürdil Birinci | Klinik Psikolog

Adres:
Kazım Özalp Mahallesi
Reşit Galip Caddesi
Rabat Sokak No: 1/2
GOP Çankaya ANKARA

E-posta:
gurdil@gmail.com

Telefon:
(0312) 447 12 03
(0532) 557 12 03