Bu formu göndermeden önce Gizlilik Politikası'nı okuduğunuzu ve kişisel verilerinizin sizinle iletişim kurulması için kullanılmasını kabul ediyor musunuz?

   

  Kabul ediyorum

   

  Randevu Alın

  Formu doldurarak randevu talebi yapabilirsiniz. Sizleri en kısa sürede arayarak, randevu tarihinizi teyit ediyor olacağız.

  Dilerseniz randevu almak için bizi arayabilirsiniz:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03

  Dilerseniz randevu almak için e-posta gönderebilirsiniz:
  gurdil@gmail.com

  Takıntılı Düşünceler Konusunda Danışmanlık

  Doktor: Dr. Gökce Gürdil Brinici

  Seans Süresi: 50 dakika

  Pek çok kişi yaşamının en az bir döneminde takıntılı düşüncelerin yarattığı sıkıntılardan şikayetçi olmaktadır. Bazen takıntılı düşünceler o kadar yoğunlaşabilir ki kişinin günlük hayatını, okul ya da iş yaşantısını veya kişisel ilişkilerini engelleyecek boyutlara varabilir.

  Kişinin zihni devamlı olarak takıldığı konuları evirip çevirmekle meşgul olabilir ve kişi sürekli bu konularda tedbir alıcı davranışlar sergileme doğrultusunda yoğun bir baskı ve zorlanma hissedebilir. Örneğin yaptıklarını kontrol etmeyi, temizliği, düzenlemeyi veya zihninden başkalarıyla sürdürdüğü konuşmaları bir türlü bitiremeyebilir. İçinde bulunduğu ana odaklanamaz ve durumu gerçekçi bir şekilde değerlendiremez. Böylesi durumlar bireyin bir uzman desteğinden yararlanma gerekliliğine işaret edebilir.

  Danışmanlık sürecinde bireyin takıldığı konularla ilgili duygusal ihtiyaçlarının fark edilmesi amaçlanır. Ayrıca sürekli tedbir alarak veya kontrol ederek kendini nasıl hissetmeye çalıştığı, hangi duygulardan korunmaya çalıştığı, bu duyguların geçmişteki ne gibi yaşantılardan kaynaklanıyor olabileceği gibi konularda farkındalık geliştirilebilir.

  Bununla birlikte kişinin yeni başa çıkma yolları geliştirebilmesi üzerinde çalışılabilir.

  Anka Danışmanlık
  Dr. Gökce Gürdil Birinci | Klinik Psikolog

  Adres:
  Kazım Özalp Mahallesi
  Reşit Galip Caddesi
  Rabat Sokak No: 1/2
  GOP Çankaya ANKARA

  E-posta:
  gurdil@gmail.com

  Telefon:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03