Bu formu göndermeden önce Gizlilik Politikası'nı okuduğunuzu ve kişisel verilerinizin sizinle iletişim kurulması için kullanılmasını kabul ediyor musunuz?

   

  Kabul ediyorum

   

  Randevu Alın

  Formu doldurarak randevu talebi yapabilirsiniz. Sizleri en kısa sürede arayarak, randevu tarihinizi teyit ediyor olacağız.

  Dilerseniz randevu almak için bizi arayabilirsiniz:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03

  Dilerseniz randevu almak için e-posta gönderebilirsiniz:
  gurdil@gmail.com

  Kişilerarası İlişkilerle Konusunda Danışmanlık

  Doktor: Dr. Gökce Gürdil Brinici

  Seans Süresi: 50 dakika

  İnsan yaşamındaki en önemli stres kaynaklarından biri kişilerarası ilişkilerde yaşanan çatışmalardır. Aile üyeleriyle, arkadaşlarla veya romantik partnerlerle, öğretmenlerle, işverenlerle, çalışma arkadaşlarıyla vb. yaşanan iletişim problemleri zaman içerisinde çıkmaza girerek ciddi sıkıntılara yol açabilir. İnsan sosyal bir varlıktır; çevresiyle doyumlu temaslar kurmadan mutlu bir hayat yaşayamaz.

  Ancak bu temaslar bazen işlevselliğini yitirerek kişi için sorun haline gelebilir. İlişkiler sorunlu hale geldiğinde genelde taraflardan birini suçlama eğiliminde oluruz. Oysa bu doğru değildir, ilişkilerde her ne oluyorsa her iki tarafın da katkısıyla olur. Bu nedenle iletişim çatışmalarının çözümü de her iki tarafın koşullarını gözeterek gerçekleştirilebilir.

  Genellikle ilişkilerimizde yaşadığımız sıkıntılar ya ihtiyaçlarımızı doğru fark edemediğimiz için ya da bunları uygun şekilde ifade edemediğimiz için ortaya çıkar. Bazen de ifade ederken karşı tarafın duygularını, ihtiyaçlarını, koşullarını, tercihlerini veya hazır oluş durumunu gözetmediğimiz için anlaşmazlıklar devam eder. Danışmanlık sürecinde kişinin çevreyle ilişkilerinde yaşadığı olumsuz duyguları fark etmesi ve bu duyguların işaret ettiği ihtiyaçlarının anlaşılması amaçlanır. Kişinin bu ihtiyaçlarını ne şekilde ifade ettiği, bunu yaparken karşı tarafta ne gibi hisler uyandırıyor olabileceği araştırılır. Bu sayede her iki taraf için de sağlıklı olabilecek bir uzlaşma zemini sağlanabilir.

  Ayrıca kişinin kendi istek ve ihtiyaçlarını ifade etmesini engelleyen kaygıları üzerinde de çalışarak çevresine karşı kendi sınırlarını daha net belirleyebilmesi ve kendi isteklerine sahip çıkabilmesi sağlanabilir.

  Anka Danışmanlık
  Dr. Gökce Gürdil Birinci | Klinik Psikolog

  Adres:
  Kazım Özalp Mahallesi
  Reşit Galip Caddesi
  Rabat Sokak No: 1/2
  GOP Çankaya ANKARA

  E-posta:
  gurdil@gmail.com

  Telefon:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03