Bu formu göndermeden önce Gizlilik Politikası'nı okuduğunuzu ve kişisel verilerinizin sizinle iletişim kurulması için kullanılmasını kabul ediyor musunuz?

   

  Kabul ediyorum

   

  Randevu Alın

  Formu doldurarak randevu talebi yapabilirsiniz. Sizleri en kısa sürede arayarak, randevu tarihinizi teyit ediyor olacağız.

  Dilerseniz randevu almak için bizi arayabilirsiniz:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03

  Dilerseniz randevu almak için e-posta gönderebilirsiniz:
  gurdil@gmail.com

  Dikkat ve Motivasyon Problemleri Konusunda Danışmanlık

  Doktor: Dr. Gökce Gürdil Brinici

  Seans Süresi: 50 dakika

  Çağımız dünyasında birçok kişi günlük yaşam işlevlerini sürdürürken motivasyon eksikliğinden yakınmakta, işlerini yürütürken dikkatlerini toparlayamadıklarını veya uzun süre sürdüremediklerini belirtmektedir.

  Bazı durumlarda telefon veya ekran bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı gibi durumlar da bu tabloya eşlik edebilir. Bu gibi durumlar genellikle bireyin odaklanmaya çalıştığı işi engelleyen başka meselelerin varlığından kaynaklanmaktadır. Bireyin karşılanmadan kalmış olan ihtiyaçları bir sonraki adıma geçmeyi engellediği için birey yeni bir işe başlamaya hazır hale gelemeyebilir.

  Enerjinin ve dolayısıyla dikkatin önemli bir kısmı karşılanmadan kalmış olan ihtiyaçta kalır. Bazen de kişi kendisini motive edecek gerçek ihtiyacının farkında değildir. Bazı durumlarda ise birey harekete geçerse başına geleceklerden endişelenebilir ve endişelendiği konularda başa çıkma kapasitelerine güvenemiyor olabilir. Tüm bu süreçler bireyin odaklanma problemleri yaşamasına, dikkatini sürdürememesine veya motivasyon kaybı yaşamasına yol açabilir.

  Danışmanlık sürecinde bireyin dikkat ve motivasyon problemleri yaşamasına yol açan endişeleri, karşılanmadan kalmış ihtiyaçları ve içsel çatışmaları konusunda farkındalık geliştirmesi amaçlanır.

  Bu farkındalık yoluyla keşfedilen ihtiyaçların uygun şekilde sıralanıp karşılanması sayesinde bireyin kendi tercihleri doğrultusunda dikkatini odaklayıp sürdürmesi mümkün hale gelebilir.

  Anka Danışmanlık
  Dr. Gökce Gürdil Birinci | Klinik Psikolog

  Adres:
  Kazım Özalp Mahallesi
  Reşit Galip Caddesi
  Rabat Sokak No: 1/2
  GOP Çankaya ANKARA

  E-posta:
  gurdil@gmail.com

  Telefon:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03