Bu formu göndermeden önce Gizlilik Politikası'nı okuduğunuzu ve kişisel verilerinizin sizinle iletişim kurulması için kullanılmasını kabul ediyor musunuz?

   

  Kabul ediyorum

   

  Randevu Alın

  Formu doldurarak randevu talebi yapabilirsiniz. Sizleri en kısa sürede arayarak, randevu tarihinizi teyit ediyor olacağız.

  Dilerseniz randevu almak için bizi arayabilirsiniz:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03

  Dilerseniz randevu almak için e-posta gönderebilirsiniz:
  gurdil@gmail.com

  Sınav, Sunum, Sahne ve Performans Kaygısı Konusunda Danışmanlık

  Doktor: Dr. Gökce Gürdil Brinici

  Seans Süresi: 50 dakika

  Ortaya konulan belli bir ürünün diğer insanlar tarafından olumsuz değerlendirilmesine bağlı kaygılarla karakterize olan performans kaygısı (performans anksiyetesi), bireyin gerçek potansiyelini açığa çıkarmasını engelleyen ve duygusal ya da fiziksel birçok probleme neden olan bir yakınmadır. Bu kaygı özellikle öğrencileri, sahne sanatçılarını, iş yaşamında kalabalık gruplara hitap etmesi gereken bireyleri veya hedef baskısı yüksek mesleklerde çalışanları etkilemektedir.

  Bazı durumlarda performans kaygısı yaşayanların yakınmaları, akademik veya mesleki kariyerlerini sonlandırma tehlikesi taşıyacak kadar ciddi düzeylere çıkabilmektedir. Özellikle sınav kaygısı, eğitim ortamlarında başarı düzeyini düşüren en önemli etkenler arasında sayılmaktadır.

  Sınav kaygısı yaşayan birçok öğrenci bu kaygıyla yüzleşmemek için ders çalışmayı ertelemekte ve bu nedenle sınavda başarısızlık yaşamaktadır. Ayrıca iş yaşamında performans veya sunum kaygısı yaşayan bazı bireylerin bu kaygıdan kaçınmak için alkol kullanımı, telefonla veya televizyonla aşırı miktarda zaman geçirme gibi yöntemlere baş vurarak sosyal veya aile hayatlarında sıkıntılar yaşadıkları bilinmektedir. Danışmanlık sürecinde performans kaygısının danışan için taşıdığı anlamı keşfetmeye odaklanılır. Böylece söz konusu kaygının altında yatan ihtiyaçların karşılanmasının ve yeni davranış biçimlerinin keşfedilmesinin önü açılabilir. Böylece danışan artık kendi değişim yollarını bulup uygulayabilecek duruma gelir.

  Anka Danışmanlık
  Dr. Gökce Gürdil Birinci | Klinik Psikolog

  Adres:
  Kazım Özalp Mahallesi
  Reşit Galip Caddesi
  Rabat Sokak No: 1/2
  GOP Çankaya ANKARA

  E-posta:
  gurdil@gmail.com

  Telefon:
  (0312) 447 12 03
  (0532) 557 12 03