Dr. Gökçe Gürdil Birinci

Dr. Gökce Gürdil Birinci
Klinik Psikolog - Psikoterapist

Dr. Gökce Gürdil Birinci ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamlamasının ardından, 2005 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü birincilikle bitirerek lisans derecesini almıştır. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlayarak uzmanlık derecesini, 2014 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Doktora Programını tamamlayarak doktora derecesini almıştır. Geştalt Terapi Derneği bünyesinde Prof Dr. Ceylan Daş tarafından verilen Geştalt terapi eğitiminin 600 saatlik kuramsal ve uygulamalı bölümünü 2014 yılında başarıyla tamamlamıştır. 2016 yılında Avrupa Psikoloğu Sertifikasını (EuroPsy - European Certificate in Psychology) almaya hak kazanmıştır.

Eğitim ve meslek hayatı boyunca öğrenci topluluğu başkanlığı, çeşitli kongre ve sempozyumların düzenleme kurulu üyeliği, acil servis çalışanlarına yönelik psikososyal destek hizmetleri gibi gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. 2007-2008 yılları arasında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2010-2013 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezinde klinik psikolog olarak görev yapmıştır. Nisan 2013'ten beri özel olarak çalışmaktadır. Ağustos 2014'te Anka Danışmanlık Merkezi'ni kurmuştur ve halen burada danışanlarına hizmet vermektedir. Ayrıca Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde dersler vermiş ve 2019 yılı itibariyle Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak göreve başlamıştır. Türk Psikologlar Derneği'ne üye olan Dr. Gökce Gürdil Birinci, aynı zamanda Geştalt Terapi Derneğinin yönetim kurulunda yer almaktadır.

İş ve özel yaşamda stresle başa çıkma; kişilerarası ilişkileri geliştirme; ilişki problemleri ve ayrılıklar; boşanma süreci; kayıp, yas ve travma süreçleri; uyum problemleri; sosyal kaygılar, çekingenlik ve özgüven eksikliği; yetersizlik hissi ve utanç duyguları; depresyon; kaygı bozuklukları; takıntılı düşünceler; öfke kontrolü; uyku problemleri; dikkat, konsantrasyon ve motivasyon problemleri; sınav, sunum ve performans kaygısı; psikolojik sıkıntılara bağlı bedensel rahatsızlıklar; yaşam değişikliklerine uyum; gelecek planlarında kararsızlık ve yaşam amaçlarını belirleyememe; çocuk ve ergenlerle iletişim problemleri; çocuk yetiştirmede disiplin ve sınır problemleri; kişisel gelişim ve kendilik farkındalığı gibi alanlarda desteğe ihtiyaç duyanlar Dr. Gökce Gürdil Birinci’den yardım alabilirler.

Ayrıntılı özgeçmiş için tıklayınız

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Hacettepe Üniversitesi Türk Psikologları Derneği Ankara Üniversitesi Avita Gestalt Terapi Derneği Leap Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları

Dr. Gökce Gürdil Birinci | Klinik Psikolog | Anka Danışmanlık